• Wpisów: 30
  • Średnio co: 37 dni
  • Ostatni wpis: 10 dni temu, 09:17
  • Licznik odwiedzin: 3 130 / 1164 dni
 
elektrycznemycie
 
Często nie korzystamy z pewnych zabiegów, bo boimy się pewnych powikłań występujących zaraz po nich. To dlatego nie sięgamy po wybielanie zębów, bo zostaliśmy nauczeni tego, że zabieg ten może uszkadzać nasze uzębienie i uwrażliwiać szkliwo. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w rzeczywistości.

Aby odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, powinniśmy dowiedzieć się, jak w ogóle wygląda zabieg wybielania zębów. A następuje on dzięki reakcji utleniania, podczas której środek wybielający może działać na związki redukujące, przekazując im elektron. Jest to oczywiście proces złożony, który występuje dzięki nadtlenkowi wodoru, jaki stosuje się we wszystkich gabinetach stomatologicznych.

Prawidłowo wykonany zabieg kończy się tym, że nadtlenek wodoru rozpada się na wodę oraz tlen, dzięki działającym na niego promieniom bądź poprzez podwyższanie temperatury. Jeśli jednak zabieg zostanie wykonany niewłaściwie, proces może zakończyć się przekroczeniem punktu saturacyjnego. Czym to skutkuje? Otóż degradacją substratu, czyli poważnym uszkodzeniem szkliwa oraz pojawieniem się nieprawidłowości w tkance zębów. Czasem taki efekt zauważa się u pacjentów, u których wykonano wybielanie zębów, jednak świadczy on wyłącznie o tym, że zabieg był niewłaściwie wykonany.

Dlatego tak ważne jest to, by poddawać się mu wyłącznie w sprawdzonych gabinetach stomatologicznych mających rekomendacje i uzyskujących różne tytuły oraz dyplomy. Doświadczony stomatolog, który wielokrotnie wybielał już zęby swoich pacjentów, poradzi sobie spokojnie z każdym przypadkiem. Tylko do takiego lekarza można na spokojnie się zgłosić, nie chcąc sobie i swoim zębom zaszkodzić.

Nie musimy więc jakoś bardzo obawiać się efektów ubocznych różnych zabiegów, bo jeśli zostaną one właściwie wykonane, na pewno w niczym nam nie zaszkodzą. Nawet wybielanie zębów może być całkowicie bezpieczne, dlatego poddajmy się mu, jeśli mamy pewność, że stomatolog przeprowadzający na nas zabieg ma w tym doświadczenie. Takiemu specjaliście możemy w pełni zaufać.

Nie możesz dodać komentarza.