• Wpisów: 32
  • Średnio co: 37 dni
  • Ostatni wpis: 5 dni temu, 09:07
  • Licznik odwiedzin: 3 240 / 1222 dni
 
elektrycznemycie
 
00037HZIRP961QKM-C122-F4.jpg


Na niektórych zębach tworzy się kamień nazębny, który przybiera kolor od żółtawego po nawet brązowy. Takie uzębienie nie prezentuje się ładnie. Należy zaznaczyć, że zdrowe zęby nie mają kamienia nazębnego. Jest on związany nie tylko ze zmniejszeniem się pewności siebie, ale także z różnymi chorobami organizmu. Warto zatem zadbać o higienę jamy ustnej tak, by ten przykry problem nas nie dotyczył.

KAMIEŃ NAZĘBNY - PRZYCZYNY POWSTAWANIA

Do najczęstszych przyczyn, które są powodem wystąpienia kamienia nazębnego jest bark odpowiedniej higieny jamy ustnej. Zbyt rzadkie mycie zębów, niestosowanie płynów do płukania jamy ustnej oraz nieużywanie nici dentystycznej. To wszystko może skutkować nasilaniem się tego szpecącego osadu. Odbija się on negatywnie zarówno na wizerunku jak i na zdrowiu zębów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że spożywanie produktów, które są nadmiernie zakwaszone może przyczynić się do powstawania kamienia nazębnego. Pokarmy, które są bogate w cukry, te rafinowane i szkodliwe dla zdrowia tłuszcze również mogą przyczynić się do powstawania kamienia nazębnego. Napoje takie jak: kawa, herbata, czerwone wino także znacząco odbarwiają płytkę nazębną. Co ważne, palacze także muszą przywyknąć do tego, że ich zęby będą miały żółtawy kolor.

KAMIEŃ NAZĘBNY - PROFILAKTYKA

Z racji, że kamień nazębny może prowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań, należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Robić to tak, by zapobiegać jego powstawaniu. Brak profilaktyki lub, jeśli to potrzebne, leczenia, może z czasem powodować infekcje dziąseł. Jeśli tych się nie wyleczy może dojść nawet do zapalenia dziąseł. Warto zatem zadbać o to, by przynajmniej dwa razy dziennie myć zęby przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów. Należy też używać płynów do płukania jamy ustnej, by wykonać płukanie ust. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w nić dentystyczną, której będzie się codziennie używać. Wszystkie te artykuły pomogą w walce o zdrowe zęby.

PODSUMOWANIE

Jak więc widzimy stosowanie szczoteczek, past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej i nici dentystycznych pomaga w dbaniu o zdrowe zęby. Dzięki odpowiedniej higienie jamy ustnej możemy utrzymać nasze uzębienie w stanie pozbawionym kamienia nazębnego, czego każdy pragnie.

Nie możesz dodać komentarza.